Nadchodzące spotkania:

Grupa dla rodziców STACJONARNA

20.04.2024 godz. 9:00 – 13:30
 Na spotkaniu poruszymy następujące tematy:
• Teoretyczne podstawy zagadnienia zaburzeń odżywiania – skąd czerpać informacje?
• Jak diagnozowane są zaburzenia odżywiania, jak je odróżniać?
• Jak można pomóc dziecku jeżeli zaobserwujemy coś niepokojącego?
Następnie po krótkiej przerwie przeprowadzimy warsztaty, podczas których będziecie Państwo mogli omówić przykłady własne i ćwiczyć sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

————

Grupa dla rodziców ONLINE

25.04.2024 godz 17:30 – 20:00
Tematyka spotkania online będzie podobna do opisanego wyżej spotkania stacjonarnego:
• Omówimy, na czym polegają różne zaburzenia odżywiania i jak je rozpoznać
• Przedstawimy teoretyczne podstawy, kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania
• Doradzimy też, gdzie szukać pomocy i co robić, gdy coś w zachowaniu dziecka nas zaniepokoi.
Zakończenie spotkania online zawiera również przestrzeń na pytania i dyskusję.

————

Zapisy zamykamy na dwa dni przed planowanym spotkaniem aby przygotować materiały oraz dostosować spotkanie pod liczebność grupy.

Dla kogo grupy wsparcia?

Spotkania grupy wsparcia przeznaczone są dla osób z zaburzeniami odżywiania, które ukończyły już terapię lub dopiero ją rozpoczęły. Jest to kontynuacja procesu leczenia i możliwość spotkania z innymi osobami, które mają podobne doświadczenia. Podczas spotkania grupy można zarówno spojrzeć na daną sytuację oczami innej chorującej osoby, jak i uzyskać pomoc ekspertów, którzy na co dzień pracują terapeutycznie z zaburzeniami odżywiania. Dzięki temu osoba chorująca uzyska szereg kompetencji, które pomogą jej radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Grupa wsparcia dla bliskich przeznaczona jest dla rodzin oraz osób, którym zależy na dobru osoby dotkniętej zaburzeniami odżywiania. Są to spotkania poświęcone zarówno psychoedukacji, wsparciu emocjonalnym oraz konkretnym rozwiązaniom sytuacji, w jakich często znajdują się osoby w otoczeniu chorego. Często to bliscy znajdują się w trudnej sytuacji, nie wiedzą co robić. Podczas grupy wsparcia uzyskają informacje dotyczące zasad postępowania, punktu widzenia osoby chorej, a także rekomendacji sposobów działania sprawdzonych przez ekspertów. Dajemy też możliwość nawiązania kontaktu z innymi rodzinami mierzącymi się z zaburzeniami odżywiania, co pozwala poczuć wsparcie oraz bycie członkiem większej społeczności.

„Nie mamy prawa oceniać. Mamy prawo kochać i akceptować.”
– M. Earle