POZNAJMY SIĘ

Soteria AnaMija to podmiot leczniczy zajmujący się zdrowiem psychicznym.
Od 1 marca 2020 r. współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie psychiatrii dziecięcej. Prowadzimy Centrum Zdrowia Psychicznego, w którym funkcjonuje oddział dzienny (40 miejsc), prywatne poradnie oraz prywatny całodobowy ośrodek leczenia zaburzeń odżywiania. Ośrodek mieści się w Opolu, przy ul. Kosmonautów 3a. Umiejscowienie placówki z dala od zgiełku miasta pozwala wyciszyć myśli i odpocząć od życia na wysokich obrotach i skupić się na powrocie do zdrowia. Wyspecjalizowana i empatyczna kadra tworzy prawdziwie domową atmosferę, a swoboda decyzji o podjęciu terapii wzmacnia poczucie sprawczości w życiu.

Informacje o placówce

Soteria AnaMija to placówka stacjonarna, opierająca się na alternatywnym podejściu do leczenia osób z zaburzeniami odżywiania: anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się, ortoreksją i innymi.

Naszą ofertę kierujemy do osób od dwunastego roku życia. Turnus w Soterii AnaMija trwa pięć tygodni. W tym czasie podopieczni są objęci kompleksową terapią przez psychiatrę, psychologa, dietetyka oraz psychoterapeutę. W Soterii odbywają się również zajęcia edukacyjne, zajęcia fizjoterapeutyczne, terapia zajęciowa, pilates i inne.

Kadra Soterii AnaMija kieruje się zrozumieniem, wsparciem i indywidualnym podejściem do każdego podopiecznego. Dzięki temu można zapewnić komfortowe samopoczucie podopiecznych.

Rodziny podopiecznych nie pozostaną bez pomocy, bowiem istnieje możliwość uczestnictwa w psychoterapii rodzinnej systemowej. Taki rodzaj psychoterapii pozwala na poprawę relacji, odnalezienie nowych wartości oraz rozwijanie motywacji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Zasady Soterii:

1
Współpraca kadry medycznej i niemedycznej. Nie kładzie się nacisku na zależność: specjalista-pacjent. Dzięki temu relacje w ośrodku są bardziej przyjazne i wspierające.

2
Eliminowanie bądź minimalne stosowanie środków psychotropowych.

3
Koncentracja na zdrowieniu. Choroba jest na drugim planie, zaś najważniejsze jest rozwijanie możliwości, zasobów i talentów podopiecznych.

4
Zachowanie właściwych więzi społecznych i wspólnej odpowiedzialności za codzienne funkcjonowanie w soteryjnym domu.

5
Fenomenologiczny typ relacji. Oznacza to poszukiwanie sensu w doświadczanych trudnościach i dążenie do ich zrozumienia.

6
Dobrowolność, zaangażowanie oraz współpraca z podopiecznymi i ich rodzinami.

7
Rozwijanie motywacji w poszukiwaniu sposobów rozwiązania problemu i dążeniu do wyznaczonego celu.

MEDIA

Posłuchaj
o oddziale dziennym
dla młodzieży

Wywiad przeprowadzony w Radio Opole z doktorem hab. n. med. Jarosławem Bahrij.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Poznaj historie tych, którym pomogliśmy pokonać chorobę

Na stronie głównej znajdziesz kilka opinii tych, którym pomogliśmy.