Blog

Anamija:Strona główna > Blog
Blog2020-11-20T12:14:33+01:00

Blog

Poczytaj i dowiedz się wiecej

Na naszym blogu dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, które mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć problematykę różnego rodzaju zaburzeń.

OPINIE

Z uwagi na prywatność i ochronę danych osobowych nie podajemy pełnych imion i nazwisk osób,
zostawiających opinie na temat pobytu i pomocy w Soteria Anamija.

To nie tylko ośrodek ale miejsce gdzie poczujesz się wyjątkowo. Terapeuci pomogą z każdym problemem, nigdy nie zostajesz sama, a do tego najlepsi opiekunowie jakich możesz się spodziewać. Trafiłam tam bardzo przestraszona i zagubiona, po czasie dostrzegłam, że mogę każdemu zaufać i wyrażać co czuje bez żadnej oceny od drugiej strony. Pomogło mi to zauważać siebie pomimo lęku i wiary w swoją beznadziejność.

E.

To miejsce z typu tych, do których raz wchodząc, wcale nie chce się wychodzić i rozstać z ludźmi, którzy go tworzą. Ja swoja znajomość i przygodę z Soteria rozpoczęłam w marcu tego roku. Trwa do dziś. I będzie trwała, z tym ze teraz już z innej pozycji niż pacjentka. Tu poznałam ludzi, którzy bezinteresownie podarowali mi miłość, zrozumienie, dobroć, czułość, wyrozumiałość, cierpliwość, akceptacje – a to wszystko w połączeniu z doświadczeniem, profesjonalizmem i kompleksowym podejściem do „sprawy” pozwoliło mi wrócić do zdrowia i móc zacząć żyć na nowo, bez choroby. Dziś Soteria jest moim drugim domem, a ludzie ja tworzący moja rodzina. To coś więcej niż tylko ośrodek terapeutyczny – tu dzieją się rzeczy wielkie i niezwykle. Soteria pozwala odnaleźć siebie, sens życia i dostrzec, co w życiu jest naprawdę ważne i cenne. Czas spędzony tam jest chyba najważniejszym w moim życiu. a teraz mam to szczęście być jego częścią i moc „oddawać” to, co tu dostałam. Mam nadzieje, ze będzie powstawało coraz więcej tak niezwykłych miejsc, bo nie wyobrażam sobie lepszych warunków do walki z choroba. Oczywiście motywacja i własna praca i tu stanowią fundamenty do wyjścia z zaburzeń odżywiania, ale ja nie wybrałabym innego gruntu do ich postawienia.

Magda

Nazywam się Bartek. Nie ma takich słów, które mogą wyrazić bądź opisać co tu się dzieje i czego dokonują tu ludzie. Jestem chłopakiem jednej z pacjentek, także wpisuję się z troszkę innej perspektywy. Moja ukochana po odbyciu terapii  była nie DO POZNANIA!!! Po jej powrocie dostałem dodatkowych sił w życiu.  Moja Madzia po powrocie pomogła mi z moimi problemami i stłamsiła moje demony 🙂 Zaczynamy wszystko od nowa i jest coraz lepiej 😉 PRAWDA LECZY

P.S. Pozdrowienia dla wszystkich, których było dane mi poznać 🙂 Dziękuję za pomoc, którą ofiarowaliście, która tak bardzo nam pomogła i uratowała naszą MIŁOŚĆ. Pozdrawiam i całuję

Bartek

Soteria to miejsce, w którym pracują ludzie z pasją i szczerą chęcią pomagania innym. Przez jedynie pięć tygodni poczułam się tu jak w domu – takim prawdziwym, gdzie rozmowa i szczerość są na pierwszym miejscu, a problemy i troski są naturalne i do przejścia. Tutaj nawiązałam dobrą relację z samą sobą, nauczyłam się rozpoznawania swoich potrzeb i zdrowego egoizmu, a co najważniejsze, zrozumiałam, że nie ma złych emocji – wszystkie są ważne i krzyczą do nas! Przy odrobinie chęci, sporej dawce odwagi i gotowości do zmiany utartych nawyków, jesteśmy w stanie odkryć siebie i świat na nowo.

Nic nie jest takie straszne, jakim się wydaje być. Odwagi!!!

Dominika

Ośrodek prowadzony z sercem… Dziękujemy.

Małgorzata Sz.

Ten ośrodek to nie tylko miejsce leczenia a także miejsce pełne miłości i akceptacji. Jest tak przytulne jak dom. Dzięki pomocy specjalistów udało mi się zobaczyć, że wszystko jest możliwe i można cieszyć się życiem. A do tego niezastąpieni opiekunowie, którzy troszcząc się o bezpieczeństwo, wysłuchali w każdej sytuacji!

Emilia Cz.

Soteria Anamija to miejsce w którym znajdziecie pomoc – dla siebie i dla osób bliskich z rodziny. Personel jest bardzo zaangażowany w pracę i profesjonalnie podchodzi do pacjentów.
Nie tylko jest wsparciem dla osób korzystających z terapii, lecz i kieruje, podpowiada, szuka też rozwiązań do wyjścia z problemu dla rodzin chorych.

Dlatego też wszystkim wahającym się przed podjęciem decyzji czy skorzystać z pomocy w Anamija, podpowiadam, TAK – warto!!!

Małgorzata
Przejdź do góry