Psychoterapia jest niezwykle ważnym elementem leczenia zaburzeń odżywiania. Łącząc ją z odpowiednią dietoterapią, różnego rodzaju zajęciami rozwojowymi oraz bezpieczną atmosferą ? zyskujemy doskonałą drogę do zdrowienia. Soteria AnaMija zapewnia te elementy wszystkim swoim podopiecznym.
Dietoterapia w Soterii AnaMija opiera się na zbilansowanym i wartościowym planie żywieniowym. Dzięki temu możliwa jest równowaga organizmu, zmiana nieodpowiednich nawyków żywieniowych oraz unormowanie reakcji emocjonalnych związanych z jedzeniem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poprzednim artykule: https://anamija.pl/blog/dietoterapia-w-leczeniu-zaburzen-odzywiania.
Założeniem różnego rodzaju zajęć prowadzonych w Soterii jest rozwój możliwości, talentów i zasobów podopiecznych, a także stworzenie poczucia wspólnoty, odpowiedzialności oraz bezpieczeństwa. Dlatego w ofercie Soterii można znaleźć np. warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, socjoterapię, filmoterapię, fizjoterapię czy jogę.
Psychoterapia w Soterii AnaMija obejmuje sesje indywidualne oraz grupowe. Sesje indywidualne pozwalają na anonimowość, dyskrecję oraz spojrzenie w głąb siebie. Zaś dzięki sesjom grupowym możliwa jest wzajemna wymiana doświadczeń, udzielenie informacji zwrotnej oraz wsparcie.
Efekty pobytu w Soterii AnaMija są widoczne poprzez np. unormowanie diety, zmianę sposobu myślenia, zmianę utartych schematów, wprowadzenie do życia nowych aktywności oraz czerpanie większej radości z dnia codziennego. Jednym z takich przykładów jest nasza podopieczna, chorująca na anoreksję ? która po pobycie w Soterii AnaMija przekazała nam pewien list, który dołączamy do tego artykułu. Ten list najlepiej pokazuje efekty terapii w Soterii AnaMija.

Opracowano na podstawie:
1. Doświadczenia własne.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w walce z zaburzeniami odżywiania lub Twoje dziecko zmaga się z tymi problemami to czekamy na Twój kontakt! Chcemy poznać Twoją historię i wspólnie znaleźć wyjście!

Jarosław Bahrij
dr hab. n. med.
psychoterapeuta
lekarz psychiatra
superwizor

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Nie zwlekaj!
Czas ma znaczenie!